Ebola ir Marburga virusinės hemoraginės karštligės Demokratinėje Kongo Respublikoje ir Ugandoje

  Ebola virusas pirmą kartą nustatytas 1976 metais Sudane ir Zaire (dabar Demokratinė Kongo Respublika) po didelių epidemijų šiose šalyse. Marburgo hemoraginė karštligė pirmą kartą užregistruota protrūkio Frankfurte ir Belgrade metu, kai susirgo asmenys, užsikrėtę nuo žaliųjų beždžionių, kurios buvo atvežtos iš Ugandos. Virusai plinta tiesioginio kontakto su infekuotų asmenų krauju, kūno skysčiais ir audiniais būdu bei liečiant sergančias ar kritusias beždžiones.

           Ebola ir Marburga virusai yra endeminiai daugelyje Afrikos šalių.

           Iki š.m.rugsėjo 27 d. Demokratinėje Kongo Respublikoje (Luebo ir Mweke vietovėse) nustatyta17 laboratoriškai patvirtintų Ebola hemoraginės karštligės atvejų.

           Š.m.birželio – rugsėjo mėnesiais tarp vienos kasyklos Rytų Ugandoje darbuotojų užregistruotas Marburgo hemoraginės karštligės protrūkis (5 atvejai) ir pavieniai atvejai Demokratinėje Kongo Respublikoje.

           Protrūkių lokalizavime ir likvidavime dalyvavo tarptautinių specialistų būriai.

           Didžiausias dėmesys buvo skirtas laboratorinės diagnostikos tobulinimui, kuriamos mobilios laboratorijos, kuriose kartu su vietos specialistais dirbo ekspertai iš JAV Ligų prevencijos centro ir Kanados nacionalinės visuomenės sveikatos agentūros. Buvo sudaryta galimybė ligų atvejus laboratoriškai ištirti per 2-6 valandas.

           Buvo vykdomas sąlytį turėjusių asmenų medicininis stebėjimas izoliavimas.Kad sumažinti virusinių hemoraginių karštligių riziką tarp medicinos darbuotojų , buvo vykdomos griežtos infekcijų kontrolės priemonės.

           Vietinės sveikatos įstaigos ligų apimtose vietovėse bendradarbiavo su kitomis židinių lokalizavime ir likvidavime dalyvaujančiomis institucijomis. Gyventojams buvo teikiama informacija virusinių hemoraginių karštligių prevencijos klausimais, kaip atpažinti ankstyvus ligų požymius ir kur kreiptis esant įtarimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *